Kuchyně

Test 6 nejlepších napěňovačů mléka: Recenze & Jak vybrat

Nejlepší napěňovače mléka Káva se v posledních letech těší po celém světě rostoucí popularitě. Taky u nás se stává z účelového životabudiče takřka kultovním nápojem, zejména v některých společenských kruzích. Tatam jsou doby, kdy si Češi vystačili s „turkem“. Nároky dnešních konzumentů jsou mnohem vyšší.

Ne každý si ale může dovolit pořídit drahý a rozměrný kávovar, který s minimem úsilí připraví vynikající kávu i s našlehaným mlékem. Mléko do kávy nicméně rozhodně patří. Ale vlít ho tam jen tak studené a nenapěněné? To není ono. Existuje jednoduché, kompromisní řešení.

Nechcete-li kupovat celý kávovar, můžete si za dostupnou cenu pořídit jednoduchý a skladný šlehač mléka. Toto praktické zařízení vám pomůže pozvednout vaši kávu na úplně jinou úroveň, srovnatelnou s nápoji prodávanými v kavárnách. Proto jsme pro vás připravili výběr šesti nejlepších napěňovačů mléka, které jsou v současné době k dostání.

Zvolit si přitom můžete z celé řady druhů, od spolehlivých a levných ručních modelů, které vyžadují určité fyzické úsilí, přes pohodlné a výkonné elektrické stroje až po precizní a maximálně komfortní automatické pěniče představující nejvyšší ligu. Za cenu od několika stovek korun vám bude šlehač sloužit i velmi dlouho a vychutnáte si stovky vynikajících šálků.

Kromě samotné recenze pěničů mléka jsme pro vás připravili i průvodce nákupem. V něm se dozvíte, jaké jsou výhody a nevýhody jednotlivých typů, co lze od těchto zařízení očekávat a jak si vybrat ten správný model podle nejdůležitějších parametrů.

Nejlepší pěniče na mléko podle redakce

ProduktVýhody a nevýhodyHodnoceníCena
1.ECG NM 115
✔️ nerezové provedení
✔️ až 115 ml mléka k napěnění
✔️ 240 ml k ohřevu
✔️ nikdy nepřesáhne teplotu 65 °C
❌ mléko se může napalovat při opakovaném použití bez schlazení
⭐ 100 %do 1000 KčČíst recenze
2.Jura Automatický Hot & Cold
✔️ kvalitní provedení
✔️ připravuje studené, teplé nebo horké mléko
✔️ skvěle našlehá i polotučné mléko
✔️ šikovný tvar pro nalévání pěny
❌ vyšší cena
⭐ 100 %do 2500 KčČíst recenze
3.Lauben Milk Frother 550BC
✔️ několikanásobný vítěz "produkt roku"
✔️ 3 funkce - teplá pěna, studená pěna, pouze ohřev
✔️ vhodné do myčky nádobí
✔️ dávka stačí na dvě kávy
❌ bez větších nedostatků
⭐ 100 %do 1300 KčČíst recenze
4.Silvercrest SMA 500 E1
✔️ nejprodávanější pěnič na mléko
✔️ vysoká 91% spokojenost s produktem
✔️ konzistence mléčné pěny je volitelná ve 4 variantách
✔️ nízká cena
❌ bez větších nedostatků
⭐ 100 %do 700 KčČíst recenze
5.Clatronic MS 3326
✔️ vhodný i pro přípravu horké nebo studené čokolády
✔️ zpěnění teplého a studeného mléka + jen ohřev
✔️ základna s využitím 360° otočného konektoru
✔️ kapacita nádoby je 450 ml
❌ nelze mýt v myčce nádobí
⭐ 97 %do 1200 KčČíst recenze
6.Sencor SMF 2020WH
✔️ vhodný pro přípravu Latté, Cappuccina, Frappé
✔️ tři plně automatické režimy provozu
✔️ dva snadno vyměnitelné nástavce
✔️ nepřilnavá povrchová úprava
❌ nižší otáčky
⭐ 94 %do 700 KčČíst recenze
Recenze TOP 6 napěňovačů mléka

# ECG NM 115

 Recenze ECG NM 115  Na první příčku testu šlehačů mléka do kávy se probojoval automatický model známé české značky ECG. Jde o velmi kvalitní kousek, který potěší i náročné uživatele – a přitom je dostupný za poměrně příznivou cenu pod tisíc korun. ECG NM 11 potěší velmi solidním výkonem. Příkon činí celých 500 W. S výsledkem šlehání a ohřevu budete proto jistě nadmíru spokojeni.

Zařízení dokáže mléko ohřát na teplotu až cca 65°C a vytvoří krásnou, našlehanou a nadýchanou pěnu pro takřka jakýkoli typ kávy – od cappuccina přes macchiato až po ledové kafé. Nerezové provedení dává znát, že výrobce na materiálu nešetřil a že životnost přístroje bude velmi vysoká. Stěny mají navíc dvojité provedení pro lepší izolaci a nepřilnavý povrch.

ECG NM 11 můžete použít pro ohřev 240 ml nebo našlehání 115 ml mléka. Objem tedy není zrovna dechberoucí, ale pro pár šálků to stačí. Samotný ohřev trvá cca 80 vteřin. Našlehání je pak hotové za 90 vteřin.

Celkově vzato, tento model nabízí velmi dobrý poměr ceny, kvality a výkonu. Provedení je na vysoké úrovni a povedl se i design. Vynikající je kvalita šlehání. Mléko se prohřívá rovnoměrně a vydrží dlouho teplé. Taky údržba je snadná a jednoduchá a totéž platí i pro ovládání. Šlehač je vybaven termostatem, kontrolními LED diodami i průhledným víkem nebo protiskluzovým provedením.

Co potěší

  • Kvalitní napěňovač mléka za dobrou cenu
  • Dobrý výkon
  • Nerezové, dvoustěnné provedení
  • Snadná obsluha i údržba
  • Vysoká úroveň výsledků

Co zamrzí

  • Nižší objem

NAŠE HODNOCENÍ: ⭐ 100 %

Koupit v obchodě

# Clatronic MS 3326

 Recenze Clatronic MS 3326  Po několika spíše dražších modelech se vracíme do nižší cenové kategorie. Model Clatronic MS 3326 patří mezi nejprodávanější napěňovače mléka u nás a zaujme především vysokým objemem, který činí 450 ml. Vzhledem k vysoké kapacitě je dobrou zprávou i odpovídající výkon 600 W, který zajistí dostatečně rychlý ohřev a přípravu pěny.

Vybrat si můžete ze tří automatických variant výsledného „produktu“ – zpěněné studené mléko, zpěněné teplé mléko a pouze teplé mléko. S tímto přístrojem si tedy můžete připravit celou škálu různých nápojů, teplých i studených. Zařízení je jednoduché na obsluhu i údržbu a s jeho výkony budete jistě spokojeni.

Nevýhodou je poněkud rozměrnější, méně skladné provedení a taky o něco nižší kvalita a pevnost vytvořené pěny oproti některým jiným modelům. Na dně taky někdy zůstává trocha nenašlehaného mléka.

Co potěší

  • Objemný model
  • Tři varianty úpravy mléka

Co zamrzí

  • Nižší kvalita pěny
  • Mléko občas zůstává na dně
  • Větší rozměry

NAŠE HODNOCENÍ: ⭐ 97 %

Koupit v obchodě

# Sencor SMF 2020WH

Cenový tip na levný pěnič mléka

 Recenze Sencor SMF 2020WH  Úplně na závěr jsme si nechali cenový tip, který obstarala velice populární tuzemská značka Sencor. Jde o model SMF 2020WH, který je k dostání za cenu okolo šesti set korun. Ačkoli pochopitelně nelze čekat zázraky, může tento přístroj plně uspokojit méně náročné uživatele, kterým se nevyplatí pořízení modelu z vyšší cenové třídy.

S maximálním objemem 200 ml mléka pro ohřev a 100 ml pro tvorbu pěny je Sencor SMF 2020WH vhodný spíše pro menší domácnosti. Opět můžete očekávat tři varianty úpravy – tedy pěna s ohřevem, pěna bez ohřevu a samostatný ohřev. Napěnění mléka bez ohřevu zařízení zvládne do 1,5 minuty. Teplota při ohřevu je nastavena na 68°C. Příkon činí 450 W.

Sencor SMF 2020WH je malý, lehký a vzhledem k nízké ceně i přiměřeně účinný. Přesto se mu nevyhnulo několik nedostatků. Kromě malého objemu (který ale nemusí být nutně na škodu) je to zejména vysoká hlučnost anebo i zdánlivý detail v podobě obtížně viditelné rysky pro maximální kapacitu.

Co potěší

  • Dostatečná kvalita pěny
  • Nízká cena
  • Kompaktní provedení

Co zamrzí

  • Nízký objem
  • Hlučný chod
  • Horší těsnění víka

NAŠE HODNOCENÍ: ⭐ 94 %

Koupit v obchodě

Jak vybrat napěňovač mléka?

Po recenzi šlehačů přichází na řadu slíbený průvodce nákupem, který vám pomůže rozhodnout se pro správný model podle vašich potřeb a požadavků. V našem testu jsme se zaměřili na komfortní automatické šlehače. Pojďme se ale nejdříve podívat, jaké další možnosti máte a jaké jsou jejich výhody a nevýhody.

Druhy šlehačů na mléko

Ruční šlehač
Základní varianta tvořená nádobkou s kličkou. K napěnění mléka je v tomto případě využíván „manuální pohon“. Právě fyzická náročnost je největším úskalím tohoto typu, který je jinak jednoduchý, levný při pořízení a bezplatný při používání. Kvalita našlehání může být i poměrně dobrá (v závislosti na tom, jak se budete snažit) a k ohřevu můžete u některých modelů použít sporák.

Pokud se rozhodnete pro ruční pěnič, vybírejte nejen podle ceny, ale i podle kvality zpracování, použitých materiálů a podle náročnosti na údržbu. Zařízení by mělo být rozložitelné na části pro snadné čištění.

Ruční elektrický šlehač

Tato varianta na první pohled připomíná zmenšeninu klasického ručního mixéru. Nástavec je však trochu jiný. Místo nožů disponuje zvláštní metličkou. Výhodou tohoto řešení jsou především opravdu minimální rozměry (a snadná přenositelnost) a obvykle taky velmi nízká cena, často i pod sto korun. Šlehání je jednoduché, ale kvalita výsledku je obvykle poměrně nízká. To je taky zásadní nevýhoda.

Další nevýhodou je způsob napájení, které je obvykle bateriové. Využívány jsou klasické tužkové články, které je tedy třeba čas od času vyměnit. Na druhou stranu může někomu vyhovovat, že přístroj není vázán na zdroj elektřiny. Nevýhodou je i fakt, že tato varianta neumožňuje žádný způsob ohřevu.

Automatický šlehač

Komfortní, se skvělými možnostmi a výsledky, ale taky nejdražší. Tak by se dal shrnout automatický typ, na který jsme se zaměřovali v recenzi. Ovládání je velmi jednoduché a pěna je vytvořena rychle a bez vašeho přičinění. Kromě toho si můžete mléko i ohřát – a to obvykle na optimální teplotu kolem 65°C. Nevýhodou zůstává cenová náročnost oproti ostatním alternativám.

Příkon

Příkon je zásadní údaj, na který je nutné se při výběru automatického pěniče zaměřit. Příkon ovlivňuje především rychlost ohřevu a napěnění mléka, ale často i kvalitu. Běžně se příkon těchto zařízení pohybuje od cca 400 do 600 W. Je ale třeba myslet na to, aby byl příkon úměrný objemu. Příkon kolem 400 W může být dostačující pro velmi malé modely. U objemnějších kusů je třeba dívat se spíše po vyšších hodnotách.

Objem

S objemem je to u šlehačů mléka malinko složitější. Obvykle se totiž setkáte se dvěma údaji. S kapacitou mléka pro šlehání a pro ohřev. Kapacita pro samostatný ohřev je vyšší, protože našlehané mléko samozřejmě znásobí svůj objem. Maximální označená množství byste neměli překračovat, jinak hrozí přetečení nádoby.

V nabídce jsou pěniče od minimálního objemu cca 100 ml pro šlehání až po 350 nebo i více ml. Velmi malé modely oceníte v menších domácnostech pro jednu, nanejvýš dvě osoby. Pokud je vás ale více anebo často hostíte návštěvy, zvolte raději větší přístroj.

Napájení

V drtivé většině případů jsou automatické šlehače napájeny ze sítě. Existují ale i akumulátorové modely. Bateriově jsou pak obvykle napájeny ruční elektrické pěniče.

Materiál a čištění

Materiál ovlivňuje nejen životnost, ale i náročnost na údržbu. Ideální variantu představují nerezové modely s nepřilnavým povrchem. Ty jsou nejodolnější a zároveň je nejsnáze udržíte v čistotě. Některé modely lze umístit i do myčky. Důležité taky je, aby byl vnitřní mechanismus vyjímatelný.

Funkce

Automatické pěniče bývají velmi jednoduché, přesto většinou nabízejí několik funkcí. Nejčastěji tři – ohřev a napěnění studeného a teplého mléka. U některých modelů je možné navolit si i přesnou teplotu a u jiných si rovnou vyberete automatický program pro konkrétní typ nápoje.

TIP: A víte, že některé kapslové kávovary mají automatické napěňovače mléka ve své základní výbavě? Mrkněte, které to jsou!

Nejprodávanější pěniče mléka

Toto jsou nejprodávanější pěniče mléka (napěňovače mléka) podle nákupního portálu Heureka.cz

0 Sdílení